ŠD V.

Školní družina V.

Oddělení školní družiny V. navštěvuje celkem 9 dětí. Z toho jsou čtyři dívky a pět chlapců. Pořádáme celoroční hru, které nese název „Barvy kolem nás“. Každý měsíc nese název jedné barvy, které jsou přizpůsobeny aktivity pro děti, které ve družině probíhají. V průběhu školního roku 2021/2022 se naučíme nové básničky, říkanky a písničky. S dětmi si čteme pohádky a provádíme kolektivní logopedickou činnost. Dále na nás čekají nejrůznější sportovní aktivity, procházky v okolí školy a vyrábění výtvorů z papíru či přírodnin. Nesmíme opomenout, že budeme pracovat s keramickou hlínou.

• Září – červená barva

Seznamujeme se s celoroční hrou, pořádáme Drakiádu na školním hřišti a zpíváme písničku „Červený šátečku kolem se toč.“

• Říjen – oranžová barva

Hrajeme pohybovou hru s názvem „Skotačení s veverkou“. Čeká nás podzimní dílna, kde si vyrobíme podzimníčka z nasbíraných přírodnin a Hallowenská dílna, ve které budeme vyrábět hallowenské předměty.

• Listopad – hnědá barva

V listopadu nás čeká čtení pohádky „O perníkové chaloupce“ a zpívání písničky „Medvědi nevědí“. Dále budeme tančit medvědí taneček s písničkou.

• Prosinec – zlatá a stříbrná barva

V prosinci zaměříme pozornost například zdobení perníčků, poslech a zpívání vánočních koled a výrobu zlatých a stříbrných ozdob na stromeček. Čeká nás také výlet na Pernštýnské náměstí, kde si prohlídneme vánoční stromeček.

• Leden – bílá a černá barva

V Novém roce budeme s dětmi vyrábět sněhuláky z modelíny a semínkové ruličky pro ptáčky. Čeká nás také pohádka „O Sněhurce“.

• Únor – modrá a fialová barva

Vytvoříme modrobílé vločky z papíru a zaměříme se na kreslení valentýnského přání. Dále budeme vyrábět modré šmoulí masky na karneval. Projdeme se po okolí a budeme sledovat zimní přírodu.

• Březen – žlutá barva

V březnu si s dětmi zacvičíme jógu. Čeká nás také výroba přáníček k MDŽ. Půjdeme se podívat do Bubeníkových sadů a hledat znaky jara.

• Duben – zelená barva

V dubnu si uděláme výlet do parku okolo pardubického zámku, kde si podíváme na pávy. Budeme se věnovat zdobení velikonočních vajíček. Zazpíváme si písničku „Travička zelená“.

• Květen – růžová barva

V květnu nás čeká výroba růží z krepového papíru a výroba přáníčka pro maminku. Zahrajeme si také pohybovou hru „Čáp ztratil čepičku.“

• Červen – barva duhy

Před koncem školního roku si uděláme výlet do farmy Apolenka, kde si děti prohlédnou zvířátka a jejich mláďátka. Zacvičíme si s barevnou stuhou a přečteme si pohádku o „Duhové víle“. Čeká nás vyhodnocení celoroční hry a rozloučení se se školním rokem.